• Čítajme si!

• Aj tento rok sa naša škola zapojila do celoslovenského čitateľského maratónu pod názvom Čítajme si, ktorý organizuje Linka detskej istoty pri Slovenskom výbore UNICEF. Cieľom aktivity je zapojiť čo najviac detí do čítania a podporiť tak ich fantáziu, vnímavosť a samozrejme ich čitateľskú gramotnosť. Maratónu sa zúčastnili všetky deti prítomné 25. mája na vyučovaní.

• Plavecký výcvik

• Predposledný májový týždeň 22.-26.5. sme časť vyyučovania strávili na plavárni, kde sa naši žiaci učili plávať a zdokonaľovať svoj plavecký štýl. Všetci pod dohľadom plavčíkov urobili veľký pokrok, na konci týždňa už nikto nebol úplný neplavec a ani sa už nikto nebál vody.

• Deň matiek

• V piatok 19. mája 2023 sa naši žiaci poďakovali svojim mamám a tetám za ich lásku a starostlivosť programom plným rozprávok. Dúfame, že všetci prítomní sa dobre bavili a strávili v škole pekné popoludnie.

• Vyučovanie s lesným pedagógom

• V utorok 16. mája sme si vyučovanie spestrili blokom environmentálnej výchovy s lesným pedagógom p. Bihárym. Zaujímavými aktivitami sme sa dozvedeli veľa nových poznatkov o našej prírode a lesných zvieratách. Dve hodiny zážitkového vyučovania ušli ako voda a my sme sa utvrdili v poznaní, prečo a ako treba našu prírodu chrániť.