• Základná škola Necpaly

Druh školy:     neplnoorganizovaná ZŠ
        Názov:             Základná škola Necpaly
        Mesto/Obec:   Necpaly (okres Martin)
        Adresa:            Necpaly 164, 03812 Necpaly
        Telefón:           043 / 4296132
         zsnecpaly@gmail.com
        Zriaďovateľ:    Obec Necpaly
        Jazyk:               Slovenský

Sme neplnoorganizovaná základná škola s ročníkmi 1. – 4. Škola je umiestnená v krásnom bezstresovom prostredí s veľkým areálom, v ktorom sa nachádza , outdoorové ihrisko a priestor na športové a voľnočasové aktivity.

Sme škola otvorená pre všetkých žiakov: talentovaných, zo sociálne znevýhodneného prostredia i so zdravotným znevýhodnením.  Ponúkame kvalitné vzdelanie s prihliadnutím na individuálne potreby každého žiaka.  Integrovaným žiakom pomáha asistent učiteľa. Všetci pedagogickí zamestnanci spĺňajú kvalifikačné predpoklady na výkon pedagogickej činnosti.   Vo výchovno vzdelávacom procese používame jazykovo integrovanú metódu CLIL, čo znamená, že anglický jazyk využívame na všetkých predmetoch v primeranej miere veku dieťaťa a jeho jazykovej zručnosti.

Našu školu môžeme nazvať „školou rodinného typu“, ktorá je zároveň modernou a otvorenou novým trendom vo výchove a vzdelávaní.

Čo ponúkame:

• Výučbu anglického jazyka ako povinného predmetu od I. ročníka
        • Metódu CLIL  na posilnenie výučby anglického jazyka a medzipredmetových vzťahov
        • Možnosť navštevovať súkromnú základnú umeleckú školu – odbor výtvarný, tanečný a hru na klavíri. Vzdelávanie v SZUŠ je bez poplatkov
        • Lyžiarske kurzy a kurz in-line korčuľovania s kvalifikovanými inštruktormi vo veľmi dobrých cenových reláciách
        • Množstvo aktivít, exkurzií, divadelných predstavení a výchovných koncertov či už priamo v škole, alebo v Martine
        • Zaujímavé a edukačné školské výlety spolu s rodičmi

Škola je vybavená modernými výukovými prostriedkami a výpočtovou technikou. V triedach máme interaktívne tabule s pripojením na internet, počítačovú učebňu.

Vieme, že nie sme ideálni, ale snažíme sa k tomu priblížiť. Snažíme sa, aby naša škola bola miestom, v ktorom je radosť učiť a učiť sa a hlavne miestom, kam deti rady chodia.