• Navštívili nás sokoliari

• V piatok 17. júna sa deti z našej základnej a materskej školy dozvedeli veľa zaujímavých vecí zo života  dravých vtákov. Zoznámili sa s výrom skalným, krkavcom, sokolom a našimi sovami. Za praktické ukážky ďakujeme neziskovej organizácii Sokoliari Pelegrinus.

• Plavecký výcvik

• Druhý júnový týždeň sa nám úspešne podarilo absolvovať plavecký výcvik. Z úplných plaveckých začiatočníkov sa v priebehu týždňa stali "skoro" plavci. Žiaci, ktorí už plávať vedeli zdokonalili svoj štýl a výdrž v plávaní. Za absolvovanie záverečného preteku /preplávanie celej dĺžky bazéna, začiatočníci s pomocou dosky/ deti dostali diplom a sladkú odmenu. Pedagógov potešila pochvala pracovníkov plavárne, že máme šikovné a disciplinované deti. Už teraz sa tešíme na ďalší plavecký výcvik, ktorý dúfame, že budeme môcť zorganizovať budúci školský rok.