• Deň Zeme

• 21. apríla si naša škola pripomenula Deň Zeme. Pre žiakov sme pripravili hodnotné prezentácie, potom sa všetci rozdelili do družtiev a riešili úlohy na jednotlivých stanovištiach rozmiestnených v priestoroch školy. Po vyhodnotení úloh sme spoločne vyčistili školský areál od odpadkov, ktoré nám tu nechávajú nedisciplinovaní návštevníci.

Víťazné družstvo

• Andersenovská escape room

• V pondelok 4. apríla 2022  žiaci 3. a 4. ročníka navštívili CVŠ Kamarát, kde na nich čakala rozprávka Cisárove nové šaty a po nej aktivita "escape room", počas ktorej na základe indícií plnili úlohy. Na splnenie všetkých úloh bol stanovený čas 40 minút. Limit sa im podarilo dodržať, inak by sa nedopracovali k poslednému kľúču a nemohli by miestnosť opustiť.

• Okresné kolo Pytagoriády

• Do okresného kola matematickej súťaže Pytagoriáda postúpili z našej školy dvaja žiaci 3. ročníka: Sára Grajciarová a Martin Kapičák. Obidvaja žiaci sú úspešnými riešiteľmi okresného kola, k čomu im srdečne blahoželáme a dávame veľkú pochvalu. Súťaže sa zúčastnilo 173 tretiakov z celého okresu, z toho bolo 50 úspešných riešiteľov, medzi ktorých patria aj naši dvaja tretiaci.