• Beseda so záchranármi

• V pondelok 26. februára sa nám naskytla príležotosť pozvať k nám záchranárov z Rýchej zdravotnej pomoci Turčianske Teplice. Dozvedeli sme sa ako sa dáva prvá pomoc, ako sa používa defibrilátor, čo znamenajú znaky na jeho obrazovke, ako sa správne robí masáž srdca a čo všetko môžme urobiť na záchranu človeka. Zopakovali sme si s nimi telefónne čísla na privolanie prvej pomoci, kedy treba volať záchranku, čo treba do telefónu oznámiť a tiež, ako by sa mali správať vodiči na cestách, keď vidia, či počujú sanitku záchrannej služby. Po zodpovedaní našich otázok sme museli skonštatovať, že práca záchranára je veľmi náročná.

• KARNEVAL

• Napriek tomu, že nám okolnosti nedovolili na karnevale zabaviť sa spolu s rodičmi a starými rodičmi, náladu nám to nepokazilo a karneval sme si riadne užili. Zatancovali sme si, zasúťažili, všetci dostali odmeny, lebo všetky deti mali krásne kostýmy. Dokonca sme si dali  malé občerstvenie v bufete, ktorý sme  pripravili.

• Hviezdoslavov Kubín 2024

• Víťazmi, či skôr víťazkami školského kola súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín sa stali žiačky:

1. miesto - Zara Kňazková

2. miesto - Karolína Dančová

3. miesto - Kvetoslava Zvrškovcová

V okresnom kole súťaže nás bude reprezentovať Zara Kňazková. Držme jej palce !